עמותת נאמנים | מכתב למעוניין בהצטרפות
 
 
 
מכתב למעוניין בהצטרפות


ברצוננו להביא לידיעתך דבר קיומה של עמותת נאמנים, שתעניין אותך אם הינך הורה לבת/בן עם צרכים מיוחדים, או קרוב משפחה, או אם הינך אפוטרופוס או אדם עם צרכים מיוחדים בעצמך.

עמותת נאמנים הוקמה כעמותת הורים ואנשי ציבור כדי להבטיח את עתיד הבן או הבת או קרוב משפחה, לאחר שיגיע לגיל 120, בדומה לעמותות אחרות בעולם. במשך הזמן הרחיבה העמותה את פעילותה גם לאפוטרופסים של אנשים עם נכויות ולאנשים עם צרכים מיוחדים עצמם.

הצטרפות לעמותה נעשית בשתי דרכים: האחת, הפקדת כספים להבטחת הסיוע לבעל הצרכים המיוחדים והשנייה, כתיבת צוואה לטובתו של בעל הצרכים המיוחדים שיוצאו בהכוונה ופיקוח של עמותת נאמנים.

ההתקשרות והפעילות הינה: הסכם בין המצטרף לעמותה והעמותה, הפקדת הכספים בסניף בנק שזכה במכרז העמותה, על שם המפקיד ומתן ייפוי כוח לעמותה לפעול בחשבון לטובת האדם עם הצרכים המיוחדים. ההשקעה תהיה סולידית, תוך שקיפות מלאה, ואפשרות של שינויים במהלך הזמן, כולל ביטול ההסכם.

כל ההוצאות וכן הכנסות, מופקדים בחשבון אישי נפרד. בחשבון זה מבוצעות הפעולות שנוסחו בהסכם בין המפקיד והעמותה.

העמותה תעסיק עובדים שתפקידם יהיה למלא את מה שאנו כהורים עושים כיום, או שהיא תתקשר עם עמותה המפעילה שרותים כאלה, כמו מטב. נציגי העמותה יפקחו על ביצוע ההנחיות שתינתנה בהתאם לרצונו של כל מצטרף. הנחיות אלה יתייחסו לנושאים כמו:

א.     מימוש זכויותיו של בעל הצרכים המיוחדים, הן במקום מגוריו והן בכל הקשור למימסד.

ב.     שימוש בכספים במצבים של בעיות רפואיות, פסיכולוגיות.

ג.       מתן הנחיות לגבי פעילויות תרבות ופנאי תוך התייחסות אישית. לדוגמה: אם אנו ההורים, מבקרים את בננו/בתנו באופן קבוע, מקיימים קשר טלפוני רצוף, מביאים אותם לבתינו בסופי שבוע וחגים, מקיימים קשר מתמיד עם הנהלת המוסד, המדריכים והמטפלים וכו' – כל אלה ייעשו בפיקוחה של הנהלת העמותה. דוגמה נוספת: מתן הנחיות לרכישת אביזרים וציוד אישי, ביגוד, כרטיסים למופעים וליווי אליהם, ארגון נסיעות וטיולים מעבר למקובל במקום המגורים ועוד ועוד.

בהצטרפות לעמותה ייחתם הסכם בין העמותה למצטרף. יש גם אפשרות למנות את העמותה כאפוטרופוס, באופן ישיר או בהמלצה שתציע אדם מתאים.

על העמותה קיים פיקוח ציבורי, וועדת בקורת. בין החברים בוועד המנהל ישנם גם אנשי ציבור.

המצטרף יוכל להוציא את כספו ולפרוש מהעמותה בהודעה של 6 חודשים מראש. העמותה לא תפגע בשום דרך בסמכויות האפוטרופסים הקיימים, אלא רק תבוא לעזרתם.

אנו מזמינים אתכם בזה להצטרף אלינו. זוהי רשת בטחון חשובה לבן, לבת או לקרוב. עמותה כזו תוכל לתת גם שקט נפשי לכולנו, המודאגים ממה שיקרה לקרובנו כאשר לא נהיה כאן. גם כשיש טיפול מסור ביותר במקום מגוריו, המצב כיום מקשה על התייחסות אישית כמו התייחסותנו אנו כהורים וכקרובי משפחה.

עפ"י בקשה – נצרף הצעת הסכם ופרטים נוספים.

נשמח לקיים איתך שיחה בעל-פה על הצטרפות לעמותה.

בברכה,

יוסי חבס, יו"ר

 
חדשות
ברוכים הבאים לאתר העמותה "נאמנים"!
 
עמותת נאמנים תשמח לענות לכל פניה או שאלה בתחומי עיסוק העמותה בטופס יצירת הקשר או בעמוד - צור קשר
 
עמותת נאמנים מברכת את עו"ד אהרון רוזן, היועץ המשפטי של העמותה, שזכה בפרס "קרן שלם" על התנדבות ומתן ייעוץ משפטי חינם לבעלי צרכים מיוחדים ומשפחותיהם.
ברוכים הבאים לאתר העמותה "נאמנים"! 

עמותת נאמנים תשמח לענות לכל פניה או שאלה בתחומי עיסוק העמותה בטופס יצירת הקשר או בעמוד - צור קשר
 
צור קשר
שם
טלפון
דוא"ל
הערות
 
 
בניית אתרים